Tropy, bouřky, ochlazení

Tropy, bouřky, ochlazení
16.06.2013
Během týdne zpočátku tropy a bouřky, ke konci přeháňky a teploty okolo 20 °C

Během týdne k nám bude zpočátku proudit velmi teplý vzduch od jihu po zadní straně tlakové výše nad východní Evropou. Ke konci týdne přes nás přejde studená fronta a ochladí se. V pondělí bude jasno až polojasno. Ranní teplota klesne na 14 až 10 °C a denní teplota vystoupí na 28 až 32 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr.

V úterý bude jasno až polojasno, odpoledne a k večeru zejména v Čechách místy při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami, které budou ojediněle silnějšího charakteru a srážkové úhrny v takto silných bouřkách můžou dosahovat až na 35 mm. Ranní teplota klesne na 19 až 15 °C a denní teplota vystoupí na 31 až 35 °C.

Ve středu a ve čtvrtek bude skoro jasno až polojasno, během dne zejména v Čechách až oblačno s přeháňkami a s bouřkami, ojediněle silnějšími. Ranní teplota klesne na 20 až 16 °C a denní teplota vystoupí na 30 až 34 °C, na západě Čech na 27 °C.

V pátek očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami a s bouřkami nebo s občasným deštěm. Ranní teplota klesne na 18 až 14 °C a denní teplota vystoupí na 22 až 26 °C.

Během víkendu očekáváme většinou oblačnou oblohu a místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teplota klesne na 15 až 11 °C a denní teplota vystoupí na 20 až 24 °C. Výhled na další týden naznačuje velkou oblačnost s přeháňkami. Denní teploty okolo 20 až 24 °C a noční teploty okolo 14 až 10 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

 

frame-scrollup