Tropy a vyprahlá země zůstanou celý týden

Tropy a vyprahlá země zůstanou celý týden
09.08.2015
Tropy a vyprahlá země zůstanou ještě po celý týden, zmírnění veder a přeháňky dorazí s víkendem

Po celý pracovní týden bude na naše území proudit horký vzduch a teploty se budou udržovat na tropických hodnotách ve dne a místy i v noci. Až v pátek večer očekáváme od jihozápadu studenou frontu, která by měla vedra trochu zmírnit a očekáváme místy přeháňky s bouřkami.

V pondělí bude jasno až polojasno, zejména odpoledne ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 21 až 17 °C a denní teploty vystoupí na 34 až 38 °C. Vát bude mírný východní vítr.

V úterý a ve středu bude jasno až polojasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 21 až 17 °C a denní teploty vystoupí na 33 až 37 °C. Vát bude většinou mírný východní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme jasno až polojasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. V pátek k večeru od jihozápadu v Čechách přibývání oblačnosti a později s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 21 až 17 °C a denní teploty vystoupí na 32 až 36 °C.

Během víkendu očekáváme polojasno až oblačno, místy s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 20 až 16 °C a denní teploty vystoupí v sobotu na 28 až 32 °C, na Moravě ještě na 35 °C, v neděli na 26 až 30 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 17. srpna, naznačuje zpočátku oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami a s bouřkami, postupně většinou polojasno a srážky jen ojediněle. Ranní teploty klesnou zpočátku na 21 až 17 °C, postupně na 19 až 15 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 24 až 28 °C, postupně na 20 až 24 °C.

Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí

 

frame-scrollup