Tropy a slunečná obloha nás nečeká

Tropy a slunečná obloha nás nečeká
12.07.2015
Na slunečné počasí a tropy můžeme na chvíli zapomenout, příští dva týdny budou více oblačné s občasnými přeháňkami

V noci na pondělí bude přes naše území přecházet od severozápadu studená fronta, za kterou k nám bude proudit od západu studenější a vlhčí vzduch. Od půlky týdne k nám začne kolem tlakové výše nad jižní Evropou, proudit teplý vzduch od jihozápadu.

V pondělí bude oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 16 až 12 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V úterý bude oblačno až polojasno, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 16 až 12 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek očekáváme skoro jasno až polojasno, během dne přechodně místy se zvětšenou oblačností a s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 16 až 12 °C a denní teploty vystoupí na 24 až 28 °C.

V pátek očekáváme jasno až skoro jasno. Ranní teploty klesnou na 16 až 12 °C a denní teploty vystoupí na 26 až 30 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 19 až 15 °C a denní teploty vystoupí v sobotu na 28 až 32 °C, v neděli na 23 až 27 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 20. července, naznačuje polojasno, ke konci týdne místy až oblačno s občasnými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C, uprostřed týdne přechodně na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 20 až 24 °C, uprostřed týdne na 23 až 27 °C a ke konci týdne ochlazení na 20 až 24 °C.

Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

 

 

frame-scrollup