Tropické teploty utne v pondělí studená fronta

Tropické teploty utne v pondělí studená fronta
11.08.2019
Po přechodu studené fronty, která ukončí v pondělí tropické teploty, nás čeká polojasný až oblačný zbytek týdne s občasnými přeháňkami a teplotami okolo 25 °C

V pondělí bude  od západu přecházet přes naše území zvlněná studená fronta, zpočátku polojasno, od severozápadu postupně přibývání oblačnosti s občasným deštěm nebo s přeháňkami, místy s bouřkami. Ojediněle silnými. Teploty vystoupí od 19 °C na západě Čech po 32 °C na jihovýchodě Moravy. Vát bude mírný západní vítr, který bude v bouřkách zesilovat.

V úterý bude zpočátku zataženo s doznívajícím deštěm nebo s přeháňkami, postupně ubývání srážek a oblačnosti na polojasno až oblačno. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve středu počasí přinese polojasnou až oblačnou oblohu, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme oblačno až polojasno, místy při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 22 až 26 °C.

Během víkendu očekáváme zpočátku polojasno, postupně přibývání oblačnosti a místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí na 22 až 26 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 19. srpna, naznačuje zpočátku oblačnou oblohu, místy s přeháňkami, postupně beze srážek a polojasno. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 18 až 22 °C, postupně na 22 až 26 °C.

frame-scrollup