Tropické teploty budou atakovat hodnoty okolo 33 °C

Tropické teploty budou atakovat hodnoty okolo 33 °C
19.06.2016
Pondělí na začátek veder nebude vypadat, na většině území bude pršet, od úterý bude převládat zmenšená oblačnost a teploty postupně porostou nad tropických 30 °C.

Hned v pondělí výrazně ovlivní počasí tlaková níže severovýchodně od nás, která přinese na většinu území déšť. Který během pondělí odezní a postupně k nám začne proudit horký vzduch od jihu. V druhé polovině týdne se budou teploty dostávat až přes tropickou třicítku.

V pondělí bude zataženo s deštěm, místy trvalým a vydatným, ojediněle s bouřkami. Na severozápadě Čech polojasno až oblačno a srážky jen ojediněle. Během dne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C, na západě Čech na 9 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C, na západě Čech až na 24 °C. Vát bude mírný severní vítr.

V úterý bude polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Na západě Čech přechodně až zataženo a přeháňky místy. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 22 až 26 °C, na západě Čech okolo 20 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

Od středy do pátku očekáváme jasno až polojasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 16 až 12 °C, postupně na 21 až 17 °C. Denní teploty vystoupí zpočátku na 23 až 27 °C, postupně na 29 až 33 °C.

Během víkendu očekáváme polojasno až oblačno, místy s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 21 až 17 °C a denní teploty vystoupí na 26 až 30 °C, v sobotu až na 32 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 27. června, naznačuje zpočátku oblačno s přeháňkami a s bouřkami. Během týdne postupně ubývání oblačnosti a srážek až na polojasno. Ranní teploty klesnou zpočátku na 20 až 16 °C, postupně na 17 až 13 °C a denní teploty se budou pohybovat během týdne nejčastěji mezi 23 až 27 °C.

 

 

frame-scrollup