Těžký sníh napadne v noci na pátek

Těžký sníh napadne v noci na pátek
26.02.2020
Meteorologická zima se rozloučí zejména v noci na pátek sněžením na většině území, většinou se bude jednat o těžký mokrý sníh, který může způsobovat komplikace hlavně v dopravě a energetice.

S postupující tlakovou níží bude přes naše území v noci na pátek postupovat frontální systém, na kterém se bude na většině území vyskytovat sněžením. Už ve čtvrtek bude panovat proměnlivá oblačnost, místy se sněhovými přeháňkami, které budou v polohách pod 400 m přecházet ve srážky smíšené nebo sněhové. Večer bude od západu přibývat oblačnosti se sněžením. Teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V noci na pátek bude zataženo, od západu se sněžením, místy vydatnějším. Teploty klesnou na 1 až -3 °C. Vát bude mírný, místy přechodně až čerstvý západní až severozápadní vítr. Místy může napadnout až do 20 cm těžkého mokrého sněhu, který může způsobovat komplikace v dopravě a v energetice, zejména vlivem pádu větví.

V pátek zpočátku zataženo s doznívajícím sněžením. Od západu přechod k proměnlivé oblačnosti a místy s občasnými sněhovými přeháňkami, které budou v nižších polohách přecházet ve smíšené nebo dešťové. Teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný, zpočátku místy až čerstvý západní vítr.

frame-scrollup