Teploty začnou pomalu klesat

Teploty začnou pomalu klesat
12.08.2018
Teploty ještě zůstanou vysoké, ale postupně se budou snižovat. Horka a vedra jako minulý týden se už nevrátí, ale i tak se místy v tomto týdnu ještě vyskytnou tropické dny.

Minuli jsme svátek svatého Vavřince, o kterém pranostika říká: "Svatý Vavřinec, první podzimec" a při pohledu na předpověď počasí pro následující dny můžeme potvrdit, že i v letošním roce je tato pranostika pravdivá, největší horka už máme za sebou a v dalších dnech nás sice čekají ještě teplé letní, mnohde i tropické dny, ale teploty se budou pozvolna snižovat a rána už nebudou mít minima okolo 20 °C, ale budeme rádi i za těch 15 °C.

V pondělí bude ještě zpočátku jasno až polojasno, odpoledne a k večeru v Čechách od západu přibývání oblačnosti a později místy s přeháňkami a s bouřkami, ojediněle silnými. Ranní teploty klesnou na 16 až 12 °C a denní teploty vystoupí na 29 až 33 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V úterý bude zpočátku oblačno až zataženo, místy s deštěm nebo s přeháňkami, na Moravě i s bouřkami. Během dne od západu ubývání srážek a postupně i oblačnosti. Ranní teploty klesnou 19 až 15 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude polojasno až skoro jasno, ve středu zpočátku na východě ještě oblačno s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 16 až 12 °C a denní teploty vystoupí ve středu na 24 až 28 °C, ve čtvrtek na 27 až 31 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme skoro jasno až polojasno, zpočátku ojediněle, postupně místy při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí v pátek na 28 až 32 °C, v dalších dnech na 23 až 27 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 20. srpna, naznačuje skoro jasnou až polojasnou oblohu, s ojedinělými srážkami jen na začátku týdne. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 22 až 26 °C, na konci týdne na 24 až 28 °C.

 

 

frame-scrollup