Teploty vystoupí až na 16 °C

Teploty vystoupí až na 16 °C
08.03.2020
Během týdne budou počasí od západu ovlivňovat jednotlivé frontální systémy, ve středu a ve čtvrtek budou denní teploty nejvyšší a maxima porostou až na 16 °C. Ráno se ještě může vyskytnout i slabý mráz.

V čerstvém západním proudění k nám budou postupovat během týdne jednotlivé frontální systémy. Pondělí přinese oblačnou až zataženou oblohu, na východě Moravy zpočátku jasno až polojasno. Od západu postupně místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Na východě srážky až večer a pouze slabé. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C, na východě až  na -3 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V úterý se bude opakovat podobný scénář, zpočátku polojasno, od západu přibývání oblačnosti s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách se sněžením. Na Moravě srážek méně a až ve večerních hodinách. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C. Vát bude čerstvý jihozápadní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy s přeháňkami, na hřebenech hor sněhovými. Přechodně místy až polojasno. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí ve středu na 11 až 15 °C, ve čtvrtek na 12 až 16 °C. Vát bude čerstvý jihozápadní vítr.

V pátek a během víkendu očekáváme oblačnou oblohu, místy s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 16. března, naznačuje polojasnou oblohu, jen s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou většinou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 5 až 9 °C, postupně na 7 až 11 °C.

frame-scrollup