Teploty vydrží nízké, pozor na přízemní mrazíky

Teploty vydrží nízké, pozor na přízemní mrazíky
27.09.2015
Na začátku a konci týdne slunečno, uprostřed oblačno a občasný déšť, ráno pozor na přízemní mrazíky

Počasí na začátku týdne ovlivní tlaková výše nad severozápadní Evropou, kdy bude slunečno s ranními mlhami. Od středy pak pocítíme od severovýchodu tlakovou níži, kdy bude více oblačnosti a přidá se občasný déšť.

V pondělí bude jasno až polojasno, ráno a dopoledne ojediněle mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C, ojediněle se vyskytnou přízemní mrazíky a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

V úterý bude jasno až polojasno, ráno a dopoledne ojediněle mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Během dne zejména na severních horách, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C, ojediněle se vyskytnou přízemní mrazíky a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

Ve středu bude skoro jasno až polojasno, během dne přechodně místy až oblačno s ojedinělými přeháňkami, na hřebenech hor i smíšenými. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C, místy se vyskytnou přízemní mrazíky a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

Ve čtvrtek očekáváme polojasno až oblačno, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C.

V pátek očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C.

Během víkendu očekáváme skoro jasno až polojasno, v sobotu zpočátku ještě místy oblačno s doznívajícími přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C, v neděli ojediněle až na 20 °C. 

Výhled na následující týden, od pondělí 5. října, naznačuje na začátku a na konci týdne oblačnou oblohu místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, uprostřed týdne polojasno beze srážek. Ranní teploty klesnou zpočátku na 11 až 7 °C a ke konci týdne na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 15 až 19 °C, postupně na 13 až 17 °C.

Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí

frame-scrollup