Teploty spadnou k 15 °C

Teploty spadnou k 15 °C
10.09.2017
Začátek týdne bude ještě příjemně teplý s teplotami okolo 20 °C, v závěru týdne budou denní maxima už jen okolo 15 °C a během týdne nás čekají četné srážky.

Počasí v nadcházejícím týdnu bude hlavně ve znamení studených front, které nás budou ovlivňovat na začátku a na konci pracovního týdne a díky kterým, k nám bude postupně proudit od severozápadu studený a vlhký vzduch.

V pondělí bude zataženo, zpočátku místy, postupně na většině území s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na severozápadě zpočátku polojasno. Odpoledne a k večeru místy srážky vydatnější. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V úterý bude zpočátku zataženo až oblačno, zejména na Moravě s deštěm. Postupně od západu ubývání oblačnosti a srážek až na polojasno. Ranní teploty klesnou 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Od středy do pátku očekáváme polojasno až oblačno, od západu přechodně zataženo a místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C, ve čtvrtek na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C, v pátek na 14 až 18 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, místy s deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 18. září, naznačuje zpočátku oblačno až zataženo, místy s přeháňkami, postupně ubývání oblačnosti a srážek až na polojasno. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 13 až 17 °C, postupně na 15 až 19 °C.

frame-scrollup