Teploty se během týdne udrží okolo 20 °C

Teploty se během týdne udrží okolo 20 °C
07.09.2014
Teploty se během týdne udrží okolo příjemných 20 °C, občas nás čekají přeháňky nebo občasný déšť

Pondělní počasí ovlivní studená fronta, která bude přecházet přes naše území k jihovýchodu. Za ní k nám začne od severozápadu proudit chladnější a vlhčí vzduch. V pondělí bude skoro jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Během dne postupně od západu přibývání oblačnosti a zejména v Čechách se místy přidají přeháňky. Na Moravě srážky většinou až k večeru a většinou na západní polovině. Ranní teploty klesnou na 16 až 12 °C a denní teploty vystoupí na 22 až 26 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

Od úterý do čtvrtku bude většinou oblačno, ojediněle s přeháňkami, na jihovýchodní polovině území místy přechodně až zataženo s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Nejvíce srážek bude v úterý, v dalších dnech bude množství srážek klesat. Ranní teploty klesnou zpočátku na 14 až 10 °C, postupně na 12 až 8 °C. Denní teploty vystoupí zpočátku na 19 až 23 °C, postupně na 18 až 22 °C.

V pátek očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C. Během víkendu očekáváme polojasno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí v sobotu na 18 až 22 °C, v neděli na 19 až 23 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 15. 9. naznačuje polojasnou oblohu, ojediněle s přeháňkami, ke konci týdne přechodně až oblačno a místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C, v půlce týdne přechodně na 15 až 11 °C a denní teploty se budou nejčastěji pohybovat mezi 19 až 23 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup