Teploty půjdou dolů, citelnější srážky v nedohlednu

Teploty půjdou dolů, citelnější srážky v nedohlednu
12.11.2018
V příštích dnech se začne pozvolna ochlazovat a po příštím víkendu se noční teploty dostanou postupně k -5 °C a denní maxima pozvolna na nulu. Avšak srážky budou nadále chybět, kromě ojedinělých slabých přeháněk se žádných vydatnějších srážek nedočkáme.

V úterý bude oblačno až zataženo, ráno místy mlhy. Přechodně místy polojasno. V odpoledních hodinách místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C, při zmenšené oblačnosti až na 2 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C, při zatažené obloze jen okolo 10 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Od středy do pátku jasno až polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, která se ojediněle udrží po celý den. Ranní teploty klesnou zpočátku na 5 až 1 °C, postupně na 4 až 0 °C, při vyjasnění až na -2 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 8 až 12 °C, postupně na 4 až 8 °C, při nízké oblačnosti zpočátku okolo 6 °C.

Během víkendu očekáváme jasno až polojasno, místy zataženo nízkou oblačností, v neděli místy až oblačno, s ojedinělými přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C, ojediněle až na 10 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 19. Listopadu, naznačuje polojasnou až oblačnou oblohu, ke konci týdne ojediněle s přeháňkami, od středních poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou zpočátku na 3 až – 1 °C, postupně na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 3 až 7 °C, postupně na -2 až 2 °C

frame-scrollup