Teploty porostou nad nulu

Teploty porostou nad nulu
22.01.2022
Počasí v příštích dnech přinese oteplení a chladnější vzduch se ještě v první polovině týdne udrží nad východem území. Denní teploty se na většině území dostanou nad nulu a pouze v noci půjdou slabě pod nulu.

V pondělí bude zataženo až oblačno, místy s mrholením nebo se slabým deštěm, od vyšších poloh se sněžením. Na východě oblačno až polojasno. Ranní teploty klesnou v Čechách na 3 až -1 °C, na Moravě na -1 až -5 °C, na východě při vyjasnění až na -10 °C. Denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C, na Moravě na -2 až 2 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V úterý a ve středu oblačno až zataženo, místy se slabým sněžením, v Čechách v polohách pod 500 m srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou 2 až -2 °C, na východě až na -5 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek bude oblačno až zataženo, přechodně místy polojasno. Ojediněle se slabým sněžením, v nižších polohách s deštěm se sněhem. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

frame-scrollup