Teploty porostou nad letních 25 °C

Teploty porostou nad letních 25 °C
18.05.2014
Teploty rychle porostou a překonají letních 25 °C, obloha bude většinou slunečná, jen odpoledne místy přeháňky nebo bouřky

Kolem tlakové níže nad západní Evropou k nám bude od jihu proudit teplý vzduch. Denní teploty se od poloviny týdny budou pravidelně dostávat nad letních 25 °C. V pondělí bude polojasno až oblačno, místy se slabými přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr. V úterý bude jasno až polojasno, zejména odpoledne ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami nebo s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 22 až 26 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude jasno až polojasno, zejména odpoledne a k večeru při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami nebo s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí na 24 až 28 °C, ve čtvrtek bude ještě o stupeň tepleji a teplota může ojediněle vystoupit až na tropických 30 °C.

Od pátku do neděle očekáváme polojasnou oblohu, odpoledne místy při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami nebo s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 16 až 12 °C a denní teploty vystoupí na 24 až 28 °C. Výhled na následující týden (od 26. 5.) naznačuje polojasnou oblohu, odpoledne místy při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami nebo s bouřkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 17 až 13 °C, postupně na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 24 až 28 °C, postupně na 21 až 25 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup