Teploty porostou nad 20 °C

Teploty porostou nad 20 °C
17.05.2020
Počasí během pracovního týdne bude většinou ovlivňovat výběžek vyššího tlaku vzduchu, v pátek očekáváme přechod frontálního systému, za kterým by se k nám mohl dostávat vlhčí vzduch. Avšak velké úhrny srážek momentálně neočekáváme.

V pondělí a v úterý bude jasno až polojasno, ranní teploty klesnou v pondělí na 6 až 2 °C, v úterý na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C. Vát bude slabý severozápadní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude polojasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C. Vát bude mírný severní vítr.

Od pátku do neděle očekáváme převážně oblačnou oblohu, místy s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 25. května, naznačuje polojasnou oblohu, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou většinou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C, uprostřed týdne na 18 až 22 °C.

frame-scrollup