Teploty porostou nad 15 °C, místy se ukáže slunce

Teploty porostou nad 15 °C, místy se ukáže slunce
12.03.2017
Začátek týdne beze srážek, od středy se jim nevyhneme. Teploty porostou nad 15 °C.

Počasí po většinu týdne bude ovlivňovat tlaková výše, kdy postupně po jejím severním okraji budou postupovat frontální systémy, které budou částečně ovlivňovat počasí nad naším územím.

V pondělí bude zpočátku jasno až polojasno, během dne postupně přibývání oblačnosti, zejména v Čechách až na zataženo. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C. Vát bude mírný, místy až slabý severovýchodní vítr.

V úterý bude polojasno až oblačno. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve středu očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Více srážek očekáváme v pátek. Přechodně i polojasno. Ranní teploty klesnou ve čtvrtek na 4 až 0 °C a v pátek na 5 až 1 °C. Denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 10 až 14 °C a v pátek na 13 až 17 °C.

Během víkendu očekáváme zataženo s deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 20. března, naznačuje zpočátku zataženou až oblačnou oblohu s občasným deštěm nebo s přeháňkami. V druhé polovině týdne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou zpočátku na 6 až 2 °C, ke konci týdne na 7 až 3 °C a denní teploty se budou pohybovat okolo 8 až 13 °C.

 

frame-scrollup