Teploty porostou na 20 °C, na začátku týdne však mráz

Teploty porostou na 20 °C, na začátku týdne však mráz
05.10.2019
Předpověď počasí na příští týden slibuje v jeho závěru teploty okolo 20 °C a většinou jasnou až polojasnou oblohu, s možností mlh nebo nízké oblačnosti. Pozor však na začátku týdne, kdy teploty spadnou v noci místy pod nulu.

V pondělí bude přes naše území postupovat k jihovýchodu tlaková výše, bude jasno až polojasno, na jihozápadě zpočátku s velkou oblačností a s doznívajícími srážkami, od 1000 m sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Vát bude slabý severovýchodní vítr.

V úterý zpočátku polojasno, postupně nás ovlivní okluzní fronta, která přinese velkou oblačnost a zejména do Čech místy déšť. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude převládat počasí se zvětšenou oblačností, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V pátek a během víkendu očekáváme jasno až polojasno, ojediněle mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 14 až 18 °C, postupně na 18 až 22 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 14. října, naznačuje jasnou až polojasnou oblohu, ojediněle s mlhami nebo s nízkou oblačností, uprostřed týdne přechodně až oblačno s možností slabých přeháněk. Ranní teploty klesnou zpočátku na 11 až 7 °C, postupně na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 18 až 22 °C, postupně na 11 až 15 °C.

 

frame-scrollup