Teploty porostou k 6 °C a bude pršet

Teploty porostou k 6 °C a bude pršet
08.02.2015
Teploty porostou díky teplému proudění až k 6 °C, sníh postupně jen od vyšších poloh, jinde déšť

Hned v pondělí bude od severozápadu postupovat přes naše území teplá fronta, která se bude postupně rozpadat. V polovině týdne pak počasí ovlivní tlaková výše, kolem které k nám bude od jihozápadu proudit teplý vzduch ve vyšších vrstvách atmosféry, což bude mít za následek tvorbu nízké oblačnosti. Na konci týdne počasí ovlivní studená fronta, za kterou se mírně ochladí.

V pondělí bude zataženo se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, místy sněžení vydatnější. Postupně v Čechách a na jižní Moravě v nižších a místy i ve středních polohách srážky smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C, ojediněle až na -8 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý severozápadní vítr.

V úterý bude zpočátku oblačno až zataženo, místy s přeháňkami dešťovými nebo smíšenými, na východě zpočátku častějšími. Od vyšších poloh se sněžením. Během dne od západu ustávání srážek a protrhávání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

Od středy do pátku očekáváme skoro jasno až polojasno, místy zataženo nízkou oblačností, ojediněle s mrholením nebo se slabým sněžením. Ranní teploty klesnou ve středu na 1 až -3 °C, v dalších dnech na 0 až -4 °C, ojediněle až na -5 °C. Denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C, při nízké oblačnosti okolo 0 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 16. února, naznačuje oblačnou až zataženou oblohu s přeháňkami nebo s občasným deštěm, který bude zpočátku od vyšších poloh přecházet ve sněžení, v druhé polovině týdne očekáváme srážky sněhové od středních poloh. Ranní teploty klesnou zpočátku na 1 až -3 °C, postupně na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 0 až 4 °C, postupně na -2 až 2 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

 

frame-scrollup