Teploty porostou k 20 °C.

Teploty porostou k 20 °C.
07.05.2017
V příštím týdnu teploty porostou k 20 °C, srážkám se však úplně nevyhneme, ale pár dní bez nich zažijeme.

V pondělí bude zpočátku polojasno až oblačno, postupně přibývání oblačnosti, zpočátku ojediněle, postupně na většině území s občasným deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C. Vát bude mírný severní vítr.

V úterý bude už nad naše území pronikat od severu studený vzduch, zpočátku oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, od vyšších poloh se sněžením. Během dne ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle až na -2 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek očekáváme skoro jasno až polojasno. Ranní teploty klesnou ve středu na 0 až -4 °C a ve čtvrtek na 2 až -2 °C. Denní teploty vystoupí ve středu na 8 až 12 °C a ve čtvrtek na 14 až 18 °C.

Od pátku do neděle očekáváme zpočátku polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. V sobotu a v neděli počasí ovlivní zvlněná studená fronta, bude zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami a během neděle postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou v pátek na 9 až 5 °C, v sobotu a v neděli na 13 až 9 °C. Denní teploty vystoupí v pátek na 18 až 22 °C, v sobotu a v neděli na 15 až 19 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 15. května, naznačuje oblačnou až polojasnou oblohu, zpočátku místy, postupně jen ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 13 až 9 °C a postupně na 10 až 6 °C. Denní teploty vystoupí zpočátku na 17 až 21 °C a postupně na 15 až 19 °C.

frame-scrollup