Teploty okolo 20 °C se chvíli udrží

Teploty okolo 20 °C se chvíli udrží
08.04.2018
Předpověď počasí na týden slibuje denní maxima okolo 20 °C a zejména ke konci pracovního týdne se přidají místy s přeháňky nebo s občasný déšť. Ochlazování očekáváme až v týdnu od 16. dubna.

Počasí v pondělí bude slunečné s jasnou až polojasnou oblohou. Ranní teploty klesnou na Moravě na 12 až 8 °C, v Čechách na 8 až 4 °C. Vát bude mírný, na Moravě místy až čerstvý jihovýchodní vítr.

V úterý začne počasí ovlivňovat zvlněná studená fronta, zpočátku ještě jasno až polojasno, postupně od jihozápadu přibývání oblačnosti a místy s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihovýchodní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, místy s přeháňkami, ve čtvrtek postupně až s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí ve středu na 16 až 20 °C a ve čtvrtek na 19 až 23 °C.

Od pátku do neděle očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami a s bouřkami, o víkendu postupně ubývání oblačnosti a srážek, v neděli až na polojasno. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí nejčastěji na 17 až 22 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 16. dubna, naznačuje skoro jasnou až polojasnou oblohu, uprostřed týdne ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 11 až 7 °C, postupně na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 15 až 19 °C, postupně na 13 až 17 °C.

frame-scrollup