Teploty nízké, ale sněhu málo

Teploty nízké, ale sněhu málo
08.01.2022
V příštích dnech budou teploty sice nízké, ale srážek mnoho nebude, na velké části našeho území tak budou probíhat holomrazy. Více srážek očekáváme až v druhé polovině následujícího týdne

V pondělí bude polojasno až oblačno, v Čechách místy až zataženo s doznívajícím slabým sněžením. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C, na východě až na -8 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude slabý severní vítr.

V úterý a ve středu bude jasno až polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ojediněle s mrznoucími mlhami. Ranní teploty klesnou na -6 až -10 °C, ojediněle až na -12 °C. Při nízké oblačnosti okolo -4 °C. Denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý severovýchodní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek bude polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ojediněle s mrznoucími mlhami. Ranní teploty klesnou na -6 až -10 °C, při nízké oblačnosti okolo -4 °C. Denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C.

Během víkendu očekáváme většinou oblačnou oblohu, ojediněle se sněžením, které bude v nižších polohách přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 17. ledna, naznačuje oblačnou až zataženou oblohu, místy s občasnými sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C, postupně na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C, postupně na -3 až 1 °C.

 

 

frame-scrollup