Teploty nad 30 °C ukončí pracovní týden

Teploty nad 30 °C ukončí pracovní týden
22.06.2016
Příliv teplého vzduchu od jihu bude ke konci pracovního týdne vrcholit s maximy nad 30 °C. Teplé a slunečné počasí ukončí v sobotu studená fronta od západu.

Nad naše území proudí teplý vzduch od jihu, díky kterému se budou denní maxima pohybovat okolo 30 °C. V sobotu příliv teplého vzduchu ukončí od západu studená fronta.

Ve čtvrtek bude jasno až skoro jasno. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 28 až 32 °C. Vát bude slabý východní vítr.

V pátek bude jasno až skoro jasno, odpoledne a k večeru ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 18 až 14 °C a denní teploty vystoupí na 29 až 33 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

V sobotu bude zpočátku jasno až polojasno, během dne postupně přibývání oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami, na Moravě srážek méně. Ranní teploty klesnou na 21 až 17 °C a denní teploty vystoupí na 29 až 33 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr, který se bude postupně na západě stáčet na severozápadní.

Během neděle nás čeká oblačná až zatažená obloha, místy s deštěm nebo s přeháňkami a s bouřkami. Odpoledne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 20 až 16 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na 21 až 25 °C, na Moravě na 26 až 30 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

frame-scrollup