Teploty budou atakovat 20 °C

Teploty budou atakovat 20 °C
27.03.2016
Teploty se během týdne udrží nad 10 °C a ke konci pracovního týdne můžou maxima ojediněle vystoupit až na 20 °C. Obloha bude proměnlivá a místy se vyskytnou i přeháňky.

Na Velikonoční pondělí bude zpočátku polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami, odpoledne od západu přibývání oblačnosti a přeháňky místy. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr, který se bude odpoledne v Čechách stáčet na jihozápadní.

V úterý a ve středu očekáváme oblačno až polojasno, během dne přechodně místy až zataženo s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí v úterý na 10 až 14 °C, na jihovýchodě až na 15 °C a ve středu na 12 až 16 °C, na jihovýchodě až na 18 °C.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme oblačno, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C, v oblasti nížin ojediněle až na 20 °C. V pátek během dne od severozápadu ochlazování.

Během víkendu očekáváme skoro jasno až polojasno, v sobotu zpočátku ojediněle oblačno s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí v sobotu na 7 až 11 °C a v neděli na 9 až 13 °C.

Výhled na následující týden, od 4. dubna, naznačuje zpočátku polojasno beze srážek, v druhé polovině týdne většinou oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na začátku a konci týdne na 7 až 3 °C, uprostřed týdne na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 13 až 17 °C, postupně na 9 až 13 °C.

frame-scrollup