Teplot nad 20 °C si užijeme v druhé polovině pracovního týdne

Teplot nad 20 °C si užijeme v druhé polovině pracovního týdne
08.09.2019
V pondělí nás čeká ještě počasí bohaté na srážky, další dny však přinesou příjemné zářijové počasí s poměrně vysokými teplotami s maximy v pátek až okolo 24 °C.

Ještě v pondělí se nad naším územím bude vlnit frontální rozhraní. Zataženo s deštěm, na Moravě zpočátku vydatnějším. Odpoledne a večer postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V dalších dnech se nad naše území rozšíří od západu výběžek vyššího tlaku vzduchu. V úterý většinou polojasno, ráno ojediněle mlhy. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve středu polojasno, přechodně místy až oblačno s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek polojasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Během víkendu očekáváme polojasnou oblohu, ojediněle až oblačno s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C, v sobotu ještě až na 20 °C.

 Výhled na následující týden, od pondělí 16. srpna, naznačuje skoro jasnou až polojasnou oblohu, v závěru týdne přibývání oblačnosti a místy s občasnými přeháňkami. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 14 až 18 °C, ke konci týdne na 17 až 21 °C.

frame-scrollup