Teplo přeruší v úterý studená fronta

Teplo přeruší v úterý studená fronta
02.02.2020
Teploty okolo 10 °C přeruší v úterý postupující studená fronta. Přechodně se díky vpádu studeného a vlhkého vzduchu objeví i v nižších polohách srážky sněhové. Ani při této situaci se však celodenních mrazů nedočkáme.

Pokud ještě čekáte na příchod zimního počasí a nevzdáváte se v naději na delší zimní počasí, tak máte stále důvod zoufat. Jediným zimním náznakem bude přechod studené fronty v úterý, díky čemuž se s teplotami dostaneme blíže nule, na celodenní mrazy se sněžením to však nebude stačit.

V pondělí bude zataženo, místy s deštěm nebo s přeháňkami. Na horách srážky trvalejší a na hřebenech sněhovými. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V noci na úterý začne počasí ovlivňovat studená fronta. Bude zataženo až oblačno s deštěm nebo s přeháňkami, zpočátku na horách, postupně od 400 m se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C, postupně ochlazování. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude počasí s proměnlivou oblačností, místy s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. V nižších polohách přechodně srážky smíšené. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V pátek a během víkendu bude jasno až polojasno, postupně místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. V neděli přibývání oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 0 až 4 °C, postupně na 3 až 7 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 10. února, naznačuje zpočátku zataženou oblohu s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ke konci týdne ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou zpočátku na 5 až 1 °C, postupně na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 4 až 8 °C, postupně na 1 až 5 °C.

 

 

frame-scrollup