Teplé jaro a srážky v normálu?

Teplé jaro a srážky v normálu?
22.01.2020
Meteorologové a klimatologové ze serveru severe-weather.eu vydali opět svou klimatologickou predikci na konec zimy a na jaro, které by mělo být teplotně nadprůměrné a srážkově v normálu.

Meteorologická zima se už přehoupla přes svou polovinu a mnoho lidí si začíná klást otázku, jaký bude její konec a jaké bude následovat jaro. Meteorologové a klimatologové ze serveru severe-weather.eu, vydali opět svou pravidelnou prognózu na toto období. Podle jejich názoru, bude konec zimy nadále ovlivňovat nad střední Evropou oblast vyššího tlaku vzduchu, znamenající spíše sušší a teplejší počasí, než je v této době obvyklé a s pouze velmi malou pravděpodobností toho, že by se během února vyskytlo delší klasické zimní období se sněžením a s teplotami pod nulou.

Co se týká jarního období, tak na základě komparace modelů ECMWF, UKMO, NCEP a Meteo France, to vypadá s největší pravděpodobností na pokračování nadprůměrných teplot v tomto období, které by však mohly být přerušeny krátkými možnými vpády studeného vzduchu od Atlantiku. Co se týká srážek, tak modely predikují normální nebo pouze slabě pod normální množství srážek pro toto období. Varianta velmi suchého jara se jim jeví jako velmi malá. Jaký doopravdy konec zimy a následné jaro bude, si však budeme muset ještě počkat. predikce teploty

frame-scrollup