Sychravé a chladnější podzimní počasí přichází

Sychravé a chladnější podzimní počasí přichází
11.10.2020
V minulých dnech jsme se ještě nechali hýčkat příjemným začátkem podzimu, to vše však končí a příští dny budou většinou ve znamení velké oblačnosti, ochlazení a četných srážek, které budou na horách přecházet smíšené nebo sněhové.

V pondělí bude zataženo až oblačno, na východě s deštěm, jinde srážky jen ojediněle. Na horách srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V úterý polojasno, od jihovýchodu přibývání oblačnosti s občasným deštěm nebo s přeháňkami. V Čechách srážky ojediněle. Na horách srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 5 až 11 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy s deštěm nebo s přeháňkami. Na horách srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C, místy s možností přízemních mrazíků a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.  

V pátek a během víkendu očekáváme nadále zataženou až oblačnou oblohu, místy s deštěm nebo s přeháňkami. Na horách srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 19. října, naznačuje nadále velkou oblačnost a občasné srážky, které na hřebenech hor budou přecházet v déšť se sněhem nebo ve sněžení. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C.

frame-scrollup