Sucho se nezmírní ani o víkendu

Sucho se nezmírní ani o víkendu
04.05.2018
Suché počasí, které zadělává na velký problém, kdy na jaře potřebuje příroda dostatek vláhy, které se jí nedostává, bude pokračovat i o víkendu. Čeká nás slunečné počasí s teplotami nad 20 °C.

Pokud i u vás panuje velké sucho a vyhlížíte každý mrak, jestli z něho nekápne, tak pro vás máme špatnou zprávu, víkend bude beze srážek a zmírnění sucha není ani na začátku týdne na programu, nadále se budeme potýkat se suchým a slunečným počasím a s vysokými teplotami nad 20 °C.

V noci na sobotu bude jasno až polojasno, teploty klesnou v Čechách na 9 až 5 °C, na Moravě na 13 až 9 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr. Během dne nás čeká jasno až polojasno, teploty vystoupí na 20 až 24 °C. Vát bude mírný, na Moravě až čerstvý severovýchodní vítr.

V noci na neděli jasno až skoro jasno, teploty klesnou na 10 až 6 °C. Vát bude v Čechách mírný, na Moravě místy až čerstvý severovýchodní vítr. Během dne se situace nezmění, jasno až skoro jasno a teploty vystoupí na 20 až 24 °C. Vát bude mírný, na Moravě místy až čerstvý severovýchodní vítr.

Čtvrteční bouřky a deště se vyskytly pouze na jihu Čech a na severovýchodě Moravy, lokálně spadlo okolo 50 mm srážek.

radarov= odhady srážek

Zdroj obrázku: ČHMÚ

frame-scrollup