Sucho se nespraví ani o víkendu

Sucho se nespraví ani o víkendu
12.04.2019
Suché počasí, které panuje už několik týdnů, bude pokračovat během víkendu i po něm. V tomto období, kdy se příroda začíná ve velkém probouzet a zelenat, potřebuje příroda dostatek vláhy, aby mohly všechny procesy správně nastartovat, což vzhledem k suchému počasí, které už několik týdnů sužuje naše území, není jednoduché a bude mít velký vliv na úrodu v letních měsících. Neradujme se z jarních teplot a slunečného počasí, které nás po víkendu opět čeká, zadělává se tím na velký problém, který nás v následujících měsících čeká, pokud se charakter počasí nezlepší.

V noci na sobotu bude polojasno až oblačno, na severovýchodě až zataženo s ojedinělými přeháňkami. Teploty klesnou na 1 až -3 °C, na východní polovině Moravy na 3 °C. Vát bude mírný, místy až slabý severní vítr. Během soboty oblačno až zataženo, v Čechách místy až polojasno. Na severovýchodě místy s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými nebo smíšenými. Teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

V noci na neděli zataženo, v Čechách zpočátku místy ještě polojasno. Na severovýchodě místy s přeháňkami, od 500 m smíšenými. Teploty klesnou na 4 až 0 °C, na západě až na -1 °C. Vát bude slabý severovýchodní vítr. Počasí v neděli bude se zataženou oblohu, místy se slabými přeháňkami nebo se slabým občasným deštěm, na horách budou srážky přecházet ve sněhové. Odpoledne postupně ubývání srážek a místy i oblačnosti. Teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.              

frame-scrollup