Studená fronta ve čtvrtek ukončí tropy

Studená fronta ve čtvrtek ukončí tropy
22.07.2015
Tropické teploty a sucho ukončí studená fronta ve čtvrtek, poté se bude mírně ochlazovat a přidá se občasný déšť

Od čtvrtku bude přes naše území postupovat k východu zvlněná studená fronta, díky které k nám přestane proudit horký vzduch, a začnou se vyskytovat srážky.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami a s bouřkami, ojediněle intenzivními. Na Moravě zpočátku ještě polojasno. Odpoledne od západu ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 21 až 17 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na 24 až 29 °C, na Moravě na 29 až 33 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr, který bude v bouřkách zesilovat.

V pátek bude oblačno až polojasno, místy s přeháňkami a ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 18 až 14 °C a denní teploty vystoupí na 24 až 28 °C, na jihovýchodě až na 30 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

V sobotu bude zpočátku oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami a s bouřkami. Odpoledne od západu ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 19 až 15 °C a denní teploty vystoupí na 24 až 28 °C, na jihovýchodě až na 30 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V neděli očekáváme polojasno. Ranní teploty klesnou na 16 až 12 °C a denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup