Studená fronta v úterý vrátí do vyšších poloh sněžení

Studená fronta v úterý vrátí do vyšších poloh sněžení
23.04.2017
Zvlněná studená fronta, která bude od úterý ovlivňovat počasí u nás, přinese opět od vyšších poloh sněžení nebo déšť se sněhem. S příchodem května se výrazně oteplí.

V pondělí bude skoro jasno až polojasno, na severovýchodě až oblačno. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C, na severovýchodě okolo 9 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V úterý začne přes naše území přecházet od západu zvlněná studená fronta, která bude jen velmi pomalu opouštět naše území, čeká nás zpočátku polojasno až oblačno, postupně přibývání oblačnosti až na zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihozápadní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek očekáváme zataženo až oblačno s deštěm nebo s přeháňkami, místy srážky trvalejší. Od vyšších poloh většinou srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou ve středu na 7 až 3 °C a ve čtvrtek na 4 až 0 °C. Denní teploty vystoupí ve středu na 5 až 9 °C a ve čtvrtek na 6 až 10 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme zpočátku oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Během víkendu postupně ubývání oblačnosti a srážek až na polojasno. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C, při zmenšené oblačnosti až na -2 °C. Denní teploty vystoupí zpočátku na 7 až 11 °C, postupně na 10 až 14 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 1. května, naznačuje polojasnou oblohu, jen ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 6 až 2 °C, postupně na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 12 až 16 °C, postupně na 18 až 22 °C.

frame-scrollup