Studená fronta v pátek přinese srážky a bouřky

Studená fronta v pátek přinese srážky a bouřky
22.04.2019
Do pátku bude pokračovat velmi teplé a na srážky poměrně chudé počasí, v pátek přinese trochu vláhy zvlněná studená fronta, která srazí teploty o trochu níže a přinese i tolik potřenou vláhu, avšak srážkový deficit to nikterak nezachrání.

V úterý bude oblačno až zataženo, od jihovýchodu místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na západě Čech většinou polojasno a srážky jen ojediněle. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C. Vát bude čerstvý jihovýchodní vítr.

Ve středu zpočátku oblačno, ojediněle s přeháňkami, postupně ubývání oblačnosti a srážek na polojasno. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C. Vát bude čerstvý jihovýchodní vítr, který bude během dne slábnout.

Ve čtvrtek bude vrcholit příliv teplého vzduchu, čeká nás polojasná obloha, ranní minima klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C. Vát bude mírný jihovýchodní, na Moravě čerstvý jižní vítr.

V pátek začne od západu přecházet přes naše území zvlněná studená fronta. Zpočátku ještě polojasno, postupně od západu přibývání oblačnosti s deštěm nebo s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C, na západě Čech na 20 °C. Od západu ochlazování.

Během víkendu očekáváme oblačno až polojasno, přechodně místy až zataženo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 29. dubna, naznačuje zpočátku oblačnou oblohu, místy s přeháňkami, od poloviny týdne většinou polojasno a přeháňky jen ojediněle. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 13 až 17 °C, postupně na 15 až 19 °C.

 

frame-scrollup