Studená fronta ukončí slunečné počasí

Studená fronta ukončí slunečné počasí
14.08.2015
Zvlněná studená fronta začne přecházet přes naše území, přinese déšť a ochlazení, zejména na západ území

Počasí během víkendu bude ovlivňovat od západu zvlněná studená fronta, která začne počasí na západě Čech ovlivňovat během pátečního pozdního odpoledne.

V noci na sobotu bude v Čechách od západu postupně oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm a s bouřkami, na východě Čech a na Moravě většinou skoro jasno až polojasno. Teploty klesnou na 21 až 17 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr, který se bude v Čechách stáčet na západní.

V sobotu bude v Čechách oblačno až zataženo s přeháňkami a s bouřkami, na Moravě zpočátku polojasno, postupně přibývání oblačnosti, později místy s přeháňkami a s bouřkami. Ojediněle bouřky intenzivnějšího charakteru. Teploty vystoupí na západě Čech okolo 25 °C, v Čechách na 29 až 34 °C, na Moravě na 32 až 36 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V noci na neděli bude oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, místy s bouřkami. Na Moravě srážek méně. Teploty klesnou na 20 až 16 °C, na západě Čech okolo 15 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V neděli bude oblačno až zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, místy s bouřkami. Během dne přechodně místy až polojasno. Teploty vystoupí v Čechách na 24 až 28 °C, na východě Čech a na Moravě na 29 až 33 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí

frame-scrollup