Studená fronta srazí teploty pod 10 °C

Studená fronta srazí teploty pod 10 °C
19.10.2014
Studená fronta srazí denní teploty pod 10 °C a bude pršet, na hřebenech hor vlivem nízkých teplot zasněží

Hned v pondělí začne počasí od severozápadu ovlivňovat studená fronta, za kterou k nám začne od západu proudit studený a vlhký vzduch. V pondělí bude zataženo až oblačno, od severozápadu postupně místy s přeháňkami nebo s deštěm, k večeru postupně na jižní polovině území místy trvalejší déšť. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C.

V úterý a ve středu bude oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Ve středu se můžou na hřebenech hor vyskytovat přechodně srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou v úterý na 12 až 8 °C, ve středu na 8 až 4 °C. Denní teploty vystoupí v úterý na 12 až 16 °C, ve středu na 6 až 10 °C.

Ve čtvrtek očekáváme zpočátku zataženo až oblačno, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Během dne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme zpočátku polojasno beze srážek, v sobotu postupně od severozápadu přibývání oblačnosti a místy se přidají přeháňky. Ranní teploty klesnou zpočátku na 8 až 4 °C, postupně na 11 až 7 °C. Denní teploty vystoupí zpočátku na 11 až 15 °C, postupně na 14 až 18 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 27. 10. naznačuje polojasnou až oblačnou oblohu, v závěru týdne na hřebenech hor přechodně srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou zpočátku na 11 až 7 °C, postupně na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 14 až 18 °C, postupně na 5 až 9 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup