Studená fronta se blíží, déšť, sníh a ochlazení

Studená fronta se blíží, déšť, sníh a ochlazení
27.04.2015
V úterý přinese studená fronta ochlazení, déšť, sníh a čerstvý vítr. V noci se můžou ojediněle vyskytovat přízemní mrazíky.

V noci na úterý začne počasí ovlivňovat od západu zvlněná studená fronta, která bude postupovat přes naše území pozvolna k východu. V noci na úterý bude v Čechách oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Na Moravě bude polojasno až oblačno a přeháňky jen ojediněle. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C, na západě Čech okolo 6 °C. Vát bude v Čechách mírný, místy až čerstvý severozápadní vítr. Na Moravě mírný jižní vítr.

V úterý bude v Čechách zataženo až oblačno s deštěm nebo s přeháňkami, na horách postupně se sněžením. Odpoledne a k večeru od západu ubývání oblačnosti a srážek. Na Moravě bude zpočátku polojasno, ojediněle s přeháňkami. Během dne od západu přibývání oblačnosti na oblačno až zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Na horách postupně se sněžením. Denní teploty vystoupí v Čechách na 12 až 16 °C, na západě jen okolo 7 °C. Na Moravě na 14 až 18 °C. Vát bude čerstvý severozápadní vítr, který bude odpoledne postupně slábnout. Na Moravě zpočátku ještě mírný jižní vítr.

Ve středu už bude jasno až polojasno. Zpočátku ještě na východě Moravy až oblačno a ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C, v Čechách při vyjasnění ojediněle až na 0 °C. Ojediněle se vyskytnou přízemní mrazíky. Denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup