Studená fronta přinese od vyšších poloh sníh

Studená fronta přinese od vyšších poloh sníh
13.04.2014
Za pondělní studenou frontou se výrazně ochladí, od vyšších poloh začne sněžit a noční teploty klesnou pod nulu

Za studenou frontou, která bude přes naše území přecházet v pondělí, k nám začne od severu proudit studený vzduch. Teploty se tak dostanou v polovině týdne v noci i pod nulu. V pondělí bude zpočátku oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami. K večeru postupně od severozápadu od vyšších poloh srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C  a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C, na jihovýchodě až na 15 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý západní vítr.

V úterý bude oblačno až polojasno, přechodně místy zataženo s přeháňkami, od vyšších poloh smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C. Ve středu bude polojasno, zpočátku ještě ojediněle s přeháňkami, od vyšších poloh smíšenými. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme většinou polojasno, beze srážek. Ranní teploty klesnou ve čtvrtek na 1 až -3 °C, v pátek na 3 až -1 °C. Denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 10 až 14 °C, v pátek na 12 až 16 °C. Během víkendu očekáváme polojasno až oblačno, při přechodně zvětšené oblačnosti místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C.

Výhled na následující týden (od 21. 4.) naznačuje proměnlivou oblačnost, místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 16 až 21 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup