Studená fronta přinese ochlazení a srážky

Studená fronta přinese ochlazení a srážky
16.01.2015
Víkend ovlivní studená fronta, ochladí se a přidají se srážky, které budou zejména v neděli většinou sněhové

Víkendové počasí výrazně ovlivní od západu zvlněná studená fronta, která přinese ochlazení a srážky. V noci na sobotu bude zataženo až oblačno, na Moravě místy polojasno. K ránu na západě Čech s deštěm se sněhem, od vyšších poloh se sněžením. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C. Vát bude mírný západní vítr, na Moravě většinou čerstvý jihozápadní vítr.

V sobotu bude zataženo, na Moravě zpočátku ještě polojasno, od západu s deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh s deštěm se sněhem nebo se sněžením. V Čechách odpoledne a k večeru od západu ustávání srážek. Teploty vystoupí v Čechách na 2 až 6 °C, na Moravě na 6 až 10 °C. Vát bude mírný západní, místy až jihozápadní vítr.

V noci na neděli bude zpočátku oblačno až zataženo, na Moravě s deštěm se sněhem nebo se sněžením, od západu postupně ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C, na západě Čech při zmenšené oblačnosti až na -3 °C. Vát bude slabý jihozápadní vítr.

V neděli bude zpočátku oblačno až zataženo, na Moravě místy s deštěm se sněhem, od středních poloh většinou se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Během dne ustávání srážek a protrhávání oblačnosti. Denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

 

frame-scrollup