Studená fronta přináší trvalý a vydatný déšť

Studená fronta přináší trvalý a vydatný déšť
19.05.2015
Studená fronta přichází, čeká nás ochlazení a déšť, který bude místy trvalejší a vydatnější

Počasí začíná ovlivňovat zvlněný studená fronta, za kterou se bude nad naším územím vyskytovat brázda nízkého tlaku vzduchu a nad naše území bude od severozápadu proudit studený a vlhký vzduch.

Ve středu bude zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, místy déšť vydatnější. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C, na východě Moravy až na 19 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve čtvrtek bude zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na Moravě srážky vydatnější. Na západě Čech až oblačno a místy přeháňky. K večeru postupně od západu ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr. 

V pátek bude na Moravě oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, místy srážky vydatnější. V Čechách oblačno až polojasno a srážky jen ojediněle. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý severní vítr. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup