Studená fronta přináší silné bouřky a srážky

Studená fronta přináší silné bouřky a srážky
07.07.2014
Přes naše území začíná přecházet studená fronta, pozor na intenzivní srážky a bouřky s krupobitím

Dnes, tedy v pondělí začne počasí od západu zvolna ovlivňovat zvlněná studená fronta, která ukončí teplé a slunečné počasí. Před studenou frontou bude na naše území vrcholit příliv horkého vzduchu od jihu. Pondělní počasí bude ještě většinou jasné až polojasné, hlavně odpoledne od západu postupně přibývání oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami, ojediněle i s krupobitím. Ojediněle se budou vyskytovat intenzivní bouřky a srážky. Na Moravě se přeháňky s bouřkami budou vyskytovat jen ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti. Denní teploty vystoupí na 27 až 31 °C, zejména na jižní Moravě až na 33 °C. Vát bude většinou slabý jihovýchodní vítr, který bude v bouřkách zesilovat.

V noci na úterý bude v Čechách většinou oblačno až zataženo, místy s přeháňkami a s bouřkami, ojediněle s krupobitím. Během večera a noci postupně pokles intenzity srážek a bouřek. Na Moravě většinou polojasno a srážky jen ojediněle. Ranní teploty klesnou na 19 až 15 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

V úterý bude oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami a s bouřkami. Ojediněle srážky a bouřky intenzivnějšího charakteru. Na Moravě zpočátku ještě polojasno. Denní teploty budou velmi rozdílné, na západě Čech okolo 21 °C, na zbytku území 25 až 29 °C, na jihovýchodě Moravy okolo 30 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihovýchodní vítr, který se bude postupně stáčet na západní. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup