Studená fronta přechodně ochladí počasí

Studená fronta přechodně ochladí počasí
10.06.2018
Teploty zůstanou nadále vysoké, jen uprostřed pracovního týdne dojde přechodně k ochlazení, na maxima okolo 20 °C, přidají se zejména v první polovině týdne četné srážky.

Počasí v první polovině týdne bude postupně ovlivňovat k východu postupující zvlněná studená fronta, za kterou se k nám rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu.

Počasí v pondělí bude zpočátku jasné až polojasné, postupně místy až oblačno, na severovýchodě místy, jinde jen ojediněle s přeháňkami a s bouřkami. K večeru na západě a jihozápadě Čech postupně s přeháňkami a bouřkami. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 27 až 31 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V úterý a ve středu bude oblačno až zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, místy s bouřkami, ojediněle silnými. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a ve středu na severozápadě až na 10 °C, denní teploty vystoupí v úterý na 22 až 26 °C, na jižní Moravě až na 29 °C a ve středu na 18 až 22 °C. Vát bude zpočátku mírný severozápadní vítr, který se postupně stočí na severovýchodní.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C a v pátek na 23 až 27 °C.

Během víkendu očekáváme skoro jasno až polojasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a bouřkami. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí na 25 až 29 °C.

Výhled počasí na následující týden, od pondělí 18. června, naznačuje většinou polojasnou oblohu s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 24 až 28 °C.

frame-scrollup