Studená fronta ochladí víkend

Studená fronta ochladí víkend
22.11.2017
V sobotu dorazí zvlněná studená fronta a ochladí se, do té doby teploty okolo 10 °C a často malá oblačnost.

Za zvlněnou studenou frontou, která bude přes naše území přecházet v sobotu, k nám začne od západu proudit studenější vzduch.

Ve čtvrtek bude skoro jasno až polojasno, místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C, při nízké oblačnosti okolo 6 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Pátek přinese zpočátku skoro jasnou až polojasnou oblohu, místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Odpoledne v Čechách od západu přibývání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C, při nízké oblačnosti okolo 7 °C. Vát bude mírný jižní vítr.

V sobotu bude zataženo, odpoledne od západu s deštěm nebo s přeháňkami, později na hřebenech hor srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C. Vát bude zpočátku mírný jižní, postupně mírný západní vítr.

Neděle bude polojasná až oblačná, ojediněle s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihozápadní vítr.

frame-scrollup