Studená fronta dorazí na víkend

Studená fronta dorazí na víkend
12.08.2015
Studená fronta, která začne počasí ovlivňovat od pátečního podvečeru, přinese místy srážky a ochlazení

Během pátečního podvečera, začne počasí od západu ovlivňovat zvlněná studená fronta, která se bude nad naším územím udržovat i během víkendu. Díky studené frontě se mírně ochladí a místy se budou vyskytovat i srážky, které budou častější v Čechách.

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 21 až 17 °C a denní teploty vystoupí na 32 až 36 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

V pátek bude jasno až polojasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. K večeru na západě Čech přibývání oblačnosti a později místy s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 21 až 17 °C a denní teploty vystoupí na 33 až 37 °C. Vát bude mírný východní vítr.

V sobotu očekáváme v Čechách oblačno, místy s přeháňkami a s bouřkami, na Moravě zpočátku polojasno, odpoledne a k večeru až oblačno a přeháňky s bouřkami jen ojediněle. Ranní teploty klesnou na 22 až 18 °C a denní teploty vystoupí na západě Čech okolo 25 °C, na zbytku Čech na 29 až 33 °C a na Moravě na 31 až 35 °C. Vát bude slabý severovýchodní vítr.

V neděli očekáváme v Čechách oblačno až zataženo s přeháňkami a s bouřkami, na Moravě oblačno až polojasno a srážky jen místy. Ranní teploty klesnou na 19 až 15 °C a denní teploty vystoupí na západě Čech okolo 24 °C, na zbytku Čech na 27 až 31 °C a na Moravě na 29 až 33 °C. Vát bude slabý severovýchodní vítr.

Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí

 

frame-scrollup