Štědrý den slunečný, v pátek sníh

Štědrý den slunečný, v pátek sníh
23.12.2014
Štědrý den místy slunečný a teplý, ve čtvrtek se začne výrazněji ochlazovat a ve všech polohách začne padat sníh

Na Štědrý den počasí ovlivní studená fronta a hned ve čtvrtek bude přecházet další studená fronta, za kterou se výrazně ochladí a začne padat sníh. Ve středu, na Štědrý den bude zpočátku jasno až polojasno, na severu území postupně oblačno. Odpoledne začne od severozápadu přibývat oblačnosti a k večeru se začnou vyskytovat přeháňky nebo občasný déšť, který se na jihovýchod území dostane až během noci, na hřebenech hor srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C, na západě Čech okolo 6 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý západní vítr.

V noci na čtvrtek bude zpočátku zataženo až oblačno s přeháňkami nebo s občasným deštěm, během noci se srážky rozšíří na zbytek území. Na horách srážky smíšené nebo sněhové. K ránu od severozápadu ustávání srážek a protrhávání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve čtvrtek bude zpočátku oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách sněhovými. Postupně ustávání srážek a ubývání oblačnosti na polojasno až oblačno, k večeru postupně místy s přeháňkami, které budou ve všech polohách sněhové. Denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C, během dne postupné ochlazování. Vát bude mírný, místy až čerstvý západní vítr.

V pátek bude oblačno až polojasno, místy se sněhovými přeháňkami. K večeru postupně ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup