Štědrý den přinese ochlazení

Štědrý den přinese ochlazení
20.12.2020
Tradiční oteplení v období Vánoc dorazí s předstihem, nejvyšší teploty budou v úterý a ve středu, ve čtvrtek na Štědrý den se začne od severozápadu ochlazovat a od vyšších poloh začnou srážky přecházet ve sněhové

V pondělí bude zataženo až oblačno, místy s mlhami, ojediněle s mrholením. Večer na západě Čech s deštěm. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

V úterý a ve středu bude zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s mlhami. Ranní teploty klesnou v úterý na 4 až 0 °C, ve středu na 9 až 5 °C (opravdu čtete dobře). Denní teploty vystoupí v úterý na 5 až 9 °C, v Čechách až na 12 °C a ve středu 7 až 11 °C, v Čechách až na 14 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek bude zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle i s bouřkami. Odpoledne od severozápadu ubývání srážek a ochlazování, od 500 m srážky postupně sněhové. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C, od severozápadu ochlazování. Vát bude mírný jihozápadní, postupně severozápadní vítr.

Od pátku do neděle očekáváme proměnlivou oblačnost, místy s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti až na -6 °C. Denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 28. prosince, naznačuje oblačnou až zataženou oblohu, místy s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, ke konci týdne ubývání srážek a oblačnosti. Ranní teploty klesnou zpočátku na 2 až -2 °C, postupně na -1 až -5 °C. Denní teploty vystoupí zpočátku na 0 až 4 °C, postupně na -3 až 1 °C.

 

 

 

frame-scrollup