Štědrý den na blátě a teplý

Štědrý den na blátě a teplý
16.12.2018
Pokud se díváte z okna do krajiny a vidíte sníh, pak vězte, že pokud nejste na horách, tak s největší pravděpodobností na Štědrý den uvidíte trávu a bláto, s koncem týdne se výrazně oteplí a vysoké teploty se udrží i přes Vánoce

V pondělí nás čeká oblačná až zatažená obloha, ojediněle se slabými přeháňkami, během dne ojediněle až polojasno. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude slabý jihozápadní vítr.

V úterý a ve středu bude polojasno až oblačno, přechodně místy až zataženo, ojediněle se slabým sněžením. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C, ve středu na -2 až 2 °C. Vát bude zpočátku mírný jihozápadní, postupně jihovýchodní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme oblačno až zataženo, místy s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, které budou přechodně v polohách pod 400 m přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové, ojediněle i mrznoucí. Ranní teploty klesnou 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí ve čtvrtek na -2 až 2 °C, teploty nad nulou očekáváme většinou jen v Čechách a v pátek na 0 až 4 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, které budou většinou jen na horách přecházet ve srážky smíšené nebo sněhové. Během noci srážky sněhové většinou od vyšších poloh. Ranní teploty klesnou v sobotu na 3 až -1 °C a v neděli na 5 až 1 °C. Denní teploty vystoupí v sobotu na 3 až 7 °C, na Moravě většinou 0 až 4 °C a v neděli na 2 až 6 °C, v Čechách až na 10 °C.

Štědrý den očekáváme zatažený, místy se slabým deštěm nebo s dešťovými přeháňkami, které budou na hřebenech hor přecházet ve sněžení. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C, na Moravě na 3 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C.

Výhled na další dny do konce týdne, naznačuje většinou oblačnou oblohu, ojediněle s přeháňkami, postupně od vyšších poloh smíšenými. Ranní teploty klesnou zpočátku na 4 až 0 °C, postupně na 2 až -2 °C. Denní teploty vystoupí zpočátku na 3 až 7 °C, postupně na 1 až 5 °C.

 

 

frame-scrollup