Stále s přeháňkami a oblačností

Stále s přeháňkami a oblačností
26.07.2011
Počasí bude i v dalších dnech bohaté na oblačnost a přeháňky

Svatá Anna - chladná z rána, je příslovím pro dnešní den a jako by ráz počasí končícímu létu nasvědčoval. Prozatím nebylo o prázdninách moc slunečných dní s letními teplotami a v dohledné době nenasvědčuje nic tomu, že by se situace výrazně zlepšila, i když je pravda, že v dohledné době oblačnosti i srážek bude ubývat a teploty mírně vzrostou.

Ve středu se taky zachová ráz počasí, kdy bude na většině území oblačno až zataženo a jen na západní polovině Čech se udrží polojasná obloha. Srážky v podobě přeháněk se budou vyskytovat zejména na horách v Čechách a na většině Moravy, kde se může jednat i o občasný déšť. Nejvyšší denní teploty vystoupí zítra na 20 až 24 °C.

Ve čtvrtek bude na celém území panovat oblačná, nebo zatažená obloha s občasným deštěm a místy se budou vyskytovat bouřky. Teplota se vyšplhá na 21 až 25 °C. V pátek bude zpočátku ještě zvětšená oblačnost s občasným deštěm, nebo s přeháňkami, postupně bude srážek i oblačnosti ubývat a nejvyšší teploty vystoupí na 21 až 25 °C.

V sobotu i v neděli bude nadále vládnout oblačná obloha s přeháňkami, které budou během neděle postupně ustávat. Nejvyšší teploty vystoupí během víkendu na 21 až 25 °C.

Na začátku příštího týdne bude ještě oblačno s přeháňkami, v druhé polovině se dočkáme polojasné oblohy s teplotami mezi 22 až 26 °C.

Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

 

Předpověď počasí pro Slovensko

Předpověď počasí pro Česko

frame-scrollup