Stále prší, v neděli se deště vrátí

Stále prší, v neděli se deště vrátí
22.07.2011
Na severovýchodní polovině stále intenzivně prší, v neděli se déšť vrátí

I v průběhu noci probíhala silná srážková činnost na severovýchodní polovině území a vydatné srážky se rozšířily i na východní polovinu Moravy. Během nočních a ranních hodin, se proto zvedaly hladiny řek i v oblasti východních Čech a Moravy. Na severovýchodní polovině území stále vydatně prší, takže se situace stále nezlepší.

Nejvyšší, tedy 3. SPA platí na Smědé a Řasnici ve Frýdlantu, na Dědině v Dobrušce, na Divoké Orlici v Rychnově nad Kněžnou a na Moravě v Šumperku. Na našich severních horách dosáhly srážkové úhrny za posledních 24 hodin okolo 100 mm. Vzhledem k stále intenzivním srážkám, se bude situace na většině místech ještě mírně zhoršovat a hladiny vodních toků většinou ještě vzrostou. V pozdních dopoledních hodinách začnou srážky ustávat a hladiny budou kulminovat a v odpoledních hodinách klesat. Dnešní nejvyšší teploty vystoupí na 15 až 19 °C.

V noci na sobotu bude většinou polojasno, na jihu postupně až oblačno a přeháňky se budou vyskytovat jen ojediněle. Noční teploty klesnou na 12 až 8 °C. V sobotu bude zpočátku polojasno, postupně bude od jihu oblačnosti přibývat až na zataženo a na jihu území se budou ojediněle vyskytovat přeháňky. Teplota vystoupí na 16 až 20 °C.

V noci na neděli bude většinou zataženo a zejména na Moravě se bude vyskytovat déšť, místy intenzivní. Teplota klesne na 12 až 8 °C. V neděli bude v Čechách oblačno až polojasno, jen ojediněle s přeháňkami, na Moravě bude zpočátku zataženo s deštěm, místy intenzivním, postupně bude srážkové pole ustupovat k severu, srážky ustanou a bude oblačno až polojasno. Teplota vystoupí na 15 až 19 °C.

Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

 

Počasí na Slovensku

Předpověď počasí ČR

Teploměry, srážkoměry, meteostanice

 

frame-scrollup