Srážky smíšené v týdnu od středních poloh

Srážky smíšené v týdnu od středních poloh
19.01.2014
Během týdne se konečně ochladí a od středních poloh postupně srážky smíšené, denní teploty postupně do 4 °C

Během úterý k nám začne pozvolna proudit chladnější vzduch od severu, díky potupující tlakové níži ze střední Evropy k východu. Teploty tak postupně klesnou na hodnoty okolo nuly, což je dobrá zpráva pro lyžaře. Na horách bude ještě o něco chladněji a bude tak možnost po delší době uměle zasněžovat. Sněhové podmínky, by se tak během tohoto týdne měly výrazně zlepšit a to i přísunem přírodního sněhu, kterého ovšem tolik nebude.

V pondělí bude zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami. K večeru na horách postupně srážky sněhové. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr. V úterý bude zataženo až oblačno, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, které budou postupně od vyšších poloh sněhové. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C, na jihovýchodě území až na 7 °C.

Ve středu a ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, ve středu místy, ve čtvrtek ojediněle s přeháňkami, od středních poloh smíšenými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle až na -5 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C.

V pátek a v sobotu očekáváme většinou oblačno, ojediněle s přeháňkami, od středních poloh smíšenými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. V neděli očekáváme oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh se sněžením. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C.

Výhled na následující týden (od 27. 1.) naznačuje polojasno, na začátku a konci týdne až oblačno s přeháňkami, většinou sněhovými. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup