Srážky budou pokračovat i v týdnu

Srážky budou pokračovat i v týdnu
12.05.2019
Slunečné počasí, na které jsme ještě byli před nedávnem zvyklí, se k nám zatím nevrátí, v příštích dnech bude pokračovat počasí s velkou oblačností a s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na hory se vrátí v úterý přechodně i sníh.

V pondělí nás čeká zataženo, zejména na východě Moravy místy s přeháňkami. V Čechách postupně místy až polojasno. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Vát bude mírný severní vítr.

V úterý zataženo až oblačno, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami na hřebenech hor zpočátku srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C, na západě Čech až na -1 °C. Denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek nás čeká nadále zatažená až oblačná obloha, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C, ve čtvrtek na 12 až 16 °C. Vát bude mírný, na východě až čerstvý severní vítr.

V pátek očekáváme zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C.

Během víkendu očekáváme polojasno až oblačno, přechodně místy až zataženo s občasnými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 20. května, naznačuje polojasnou až oblačnou oblohu, místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C.

 

frame-scrollup