Srážky až ke konci listopadu

Srážky až ke konci listopadu
12.11.2012
Srážky očekáváme až ke konci listopadu, teď nás čeká suché období

V příštích téměř dvou týdnech bude panovat počasí beze srážek, maximálně s mrholením, srážky v podobě přeháněk nebo deště očekáváme až okolo víkendu 24. -25. 11., kdy na horách by mohly srážky přecházet ve smíšené.

Po celý tento týden bude převládat inverzní charakter počasí, bude slunečno, v nižších polohách zataženo nízkou oblačností, která se bude den po dni rozšiřovat na větší část území. Bližší předpověď ve zprávě z 11. 11.

V týdny od 19. 11. bude zpočátku přetrvávat inverzní charakter počasí, tedy zataženo nízkou oblačností, na horách, ojediněle i v nižších polohách slunečno. Denní teploty mezi 5 až 9 °C, noční teploty klesnou na 5 až 1 °C. V druhé polovině týdne očekáváme polojasno, přechodně oblačno se slabými přeháňkami. Denní teploty nadále vysoké, mezi 4 až 8 °C, noční klesnou na 4 až 0 °C.

Až během víkendu 24. -25. 11. očekáváme zataženou oblohu s deštěm, nebo s přeháňkami, na horách postupně smíšenými, nebo sněhovými. Velkou oblačnost s občasným deštěm, nebo s přeháňkami, očekáváme i na počátku následujícího týdne. Denní teploty se budou pohybovat mezi 3 až 7 °C a noční teploty klesnou na 3 až -1 °C. Celkový ráz listopadu prozatím vypadá tak, že jako celek bude teplotně nadprůměrný a srážkově podprůměrný. Aktuální výskyt srážek sledujte zde. Informace a charakteristiku listopadu najdete zde.

facebook.com

frame-scrollup